3 نکته در مورد پروژکتور خورشیدی

تاریخ انتشار : 2019/12/30

در انتخاب نوع پروژکتور خورشیدی طبق مکان مورد نظر جهت استفاده از این وسیله، نیازمند توجه به 3 نکته ذیل است:

 

 

  • تهیه نسخه پشتیبان (Back Up) از باتری

مهمترین بخش مورد توجه در پروژکتورهای خورشیدی باتری است. بعبارتی ظرفیت، نوع و طول عمر باتری عاملی حیاتی در کیفیت، کارایی و حتی تعیین قیمت این پروژکتورها به شمار میرود. به عنوان مثال باتری های نسل جدید که از نوع لیتیومی میباشد راندمان قابل توجهی نسبت به باتری های قدیمی دارد. یکی از شاخصهای مطرح در کنار نوع باتری، توانایی باتری در نگهداری شارژ است. به این معنا که، گاها در شرایطی مانند زمستان میزان شدت تابش پایین تر است و یا ساعات تابش خورشید به دلیل کوتاه بودن روزها کمتر میباشد، قطعا نور کافی توسط پنلها جذب نمیشود؛ در چنین مواقعی نیاز است از انرژی ذخیره شده در باتری (Back up) استفاده نمود. بنابراین از باتری میتوان به عنوان مهمترین مولفه یک پروژکتور خورشیدی نام برد.

  • روشنایی

میزان روشنایی مولفه ی مهم دیگری در انتخاب پروژکتور است. واحد اندازه گیری میزان روشنایی لومن است؛ بعنوان مثال چراغ هایی با قدرت نوردهی حدود ۲۰ تا ۶۰ لومن و یا کمتر از 100 لومن بیشتر مناسب نورپردازی و روشنایی محوطه های اطراف، روشنایی و نورپردازی اجسام، تعیین مسیر یا فضاهایی که نیاز به نور  ملایم دارند، می باشد، اینگونه چراغها اصطلاحا دکوراتیو  (Decorative) نامیده می شوند. حال آنکه، در معابر، ویلاها، زمینهای کشاورزی و … گاها به پروژکتورهای خورشیدی با میزان روشنایی بالا نیاز است. در هر صورت پیشنهاد می گردد برای انتخاب پروژکتور با روشنایی مناسب از نظر مشاوران این زمینه بهره بگیرید.

  • دارای کنترل روشن/خاموش یا سنسور خودکار

بطور کلی تعدادی از پروژکتورهای خورشیدی به سنسور حرکتی مجهز هستند یا به عبارتی خودکار میباشند. این گونه پروژکتور ها در معابر و یا مکانهای مجهز به دوربینهای مدار بسته بسیار مفید بوده و با کمک به عابرین و یا صاحبان دوربینهای مدار بسته در ضبط و ثبت دقیق شرایط آرامش خاطر افراد را فراهم میکند. اما، گونه دیگر از پروژکتورها که دارای کنترل دستی خاموش/روشن هستند برای استفاده در مواقع ضروری یا مورد نیاز یا استفاده در مناطق خاص، مانند مناطق کم نور که لازم است شارژ برای مواقع ضروری حفظ شود مناسب هستند.

لازم به ذکر است، شرکت مبتکر تامین انرژی سولار مفتخر است با هدف تامین آرامش خاطر هموطنان گرامی و توسعه استفاده از انرژی پاک خورشیدی انواع پروژکتورهای خورشیدی با قابلیتهای ویژه شامل: باتری های بسیار با کیفیت و طول عمر بالا، میزان روشنایی بسیار زیاد و مورد نیاز مشتریان محترم را ارائه نماید.

مرجع: Eco Power Up